Фиорентина се справи с Катания (видео)

Фиорентина се наложи над Катаня с 2:1 в мач от 1-ия кръг на Серия А и по този начин записа втория си официален успех през този сезон, след победата със същия резултат над Грасхопърс в плейофите за влизане в групите на Лига Европа.

Възпитаниците на Винченцо Монтела откриха резултата още в 14-тата минута. Хуан Куадрадо пусна хубав пас към Джузепе Роси и италианският нападател се разписа за 1:0. Осем минути по-късно Пабло Бариентос се възползва от грешка на Давид Писаро и възстанови равенството. Чилийският полузащитник обаче отново даде преднина на "виолетовите" с гол в 28-мата минута, с което бе оформен и крайния резултат.

Малко преди почивката Марио Гомес направи невероятен пропуск, след като не успя да отбележи на празна врата. В крайна сметка "виолетовите" се поздравиха с успеха.