Рома мачка, Освалдо с хеттрик (видео)

Рома разгроми Сиена с 4:0 в среща от 34-тия кръг на Серия А. По този начин "вълците" се изкачиха на петата позиция във временното класиране. В герой за "вълците" се превърна Пабло Освалдо, който отбеляза хеттрик.

На стадион "Олимпико" в Рим, "вълците" си осигуриха комфортна преднина от три гола през първата част. В 14-ата минута Ерик Ламела изведе Освалдо, който прехвърли Пеголо за 1:0. 120 секунди по-късно Тоти асистира на Ламела, който стреля без подготовка и удвои резултата. В 41-ата минута Флоренци се пребори за кълбото със съперников играч, след което подаде към Освалдо, а той направи преднината на своя тим - класическа.

След почивката Освалдо вкара нов гол, като това стана в 67-ата минута. Вратарят на гостите Пеголо се справи с изстрел на Тоти, но при добавката на 27-годишния национал на Италия оформи крайния резултат.