Удинезе и Рома с равенство (видео)

Удинезе и Рома не успяха да се победят, завършвайки наранво -1 1:1 в битката за Европа от 28-ия кръг на Серия А. В 20-ата минута Тоти започна головата атака за "вълците". Капитанът на Рома центрира в наказателното поле, Флоренци стреля с глава, а стражът на домакините Бъркич отби топката, но при добавката Ламела я вкара в мрежата - 0:1.

В 61-ата минута Тоти бе сменен от Освалдо и само минута след това Удинезе изравни. Муриел получи пас отляво и стигна до аутлинията, където финтира защитници и от малък ъгъл успя да промуши топката през краката на вратаря Стекеленбург за крайното 1:1.

В 73-ата минута Удинезе остана с 10 души, след безумно влизане на Орто в краката на Флоренци. В последната минута резервата Освалдо можеше да донесе победата за Рома, но пропусна сам срещу вратаря. Римляните остават на седмото място в класирането с 44 точки, а Удинезе има с 3 по-малко и е на девета позиция.