Сампдория изненада Юве в Торино (видео)

Сампдория победи Ювентус с 2:1 като гост и по този начин поднесе една от изненадите в този 19-и кръг на Серия А. Успехът на "блучеркиатите" е още по-впечатляващ, тъй като домакините водеха с 1:0 и имаха числено преимущество, след като червен картон получи Гаетано Берарди още в 31-ата минута.

Себастиан Джовинко откри резултата в 24-ата минута с гол от дузпа, отсъдена за нарушение на Берарди срещу Клаудио Маркизио в наказателното поле. Въпреки това съставът на Делио Роси успя да обърне резултата в своя полза и стигна до феноменална победа.

В 53-ата минута Мауро Икарди се възползва от дълъг пас на Ненад Кръстичич и след като овладя топката я прати в мрежата зад Буфон - 1:1. Аржентинският нападател донесе и победата за своя тим, като това стана факт в 69-ата минута. С асистенция този път се отчете Педро Обианг. Четири минути по-късно резервата Мирко Вучинич уцели греда, а малко по-късно направи нов пропуск.