Рома с класика над Аталанта и продължава напред за Купата

Рома разгроми Аталанта с класическото 3:0 в среща от турнира за Купата на Италия. "Вълците" играха с човек по-малко почти през цялото второ полувреме, но въпреки това не оставиха съмнения в по-високата си класа. Миралем Пянич даде преднина на столичани в 21-ата минута, а малко по-късно Матиа Дестро асистира на Пабло Освалдо, който покачи на 2:0.

Веднага след почивката и Дестро оформи крайния резултат, оползотворявайки хубав пас на Пянич - 3:0. В 56-ата минута Освалдо бе изгонен за втори жълт картон. В крайна сметка до нов гол не се стигна. Благодарение на успеха си "римляните" се класираха за следващата фаза на надпреварата, където ще срещнат победителя от сблъсъка между Удинезе и Фиорентина.