Милан обърна Катаня за втора поредна победа

Милан спечели с 3:1 гостуването си на Катаня в мач от 15-ия кръг на Серия А. Още в 11-ата минута резултатът бе открит в полза на домакините. Точен бе бившият играч на Милан - Никола Легроталие, който се разписа след като засече с глава центриране от корнер. В 49-ата минута домакините останаха с човек по-малко след като втори жълт картон получи Пабло Бориентес за грубо нарушение срещу Ночерино.

С човек повече "червено-черните" обърнаха резултата в своя полза. В 53-ата минута Стефан Ел Шаарави изравни - 1:1. Три минути по-късно Кевин-Принс Боатенг даде преднина на Милан, а в добавеното време отново Ел Шаарави бе точен, оформяйки крайния резултат. Малко преди последния гол, Боатенг получи директен червен картон, но това не се отрази върху играта на терена.