Милан громи, Боян Къркич с първи гол за росонерите в Серия А (видео)

Милан постигна нов успех в Серия А, след като в среща от 11-ия кръг се наложи над гостуващия Киево с 5:1. "Росонерите" откриха резултата след 15 минути игра чрез Урби Емануелсон. Радостта на Милан бе само две минути, тъй като Серджо Пелисиер бързо изравни след като засече с глава подаване на Лусиано.

Милан успя да стигне до нови две попадения още преди почивката. Първо точен бе Рикардо Монтоливо в 36-ата минута, а в четири минути преди края Боян Къркич реализира своя първи гол с екипа на "росонерите" в Серия А.

Ел Шаарави също записа името си сред голмайсторите в тази среща, като стори това в 75-ата минута. В добавеното време на двубоя Джампаоло Пацини оформи крайното 4:1. С успеха си днес Милан успя да се изкачи с 4 позиции - от 12-о до 8-о място в класирането, но доста срещи от 11-ия кръг предстоят да се изиграят и може да има нови промени в класирането.