Ди Канио: Футбол се играе повече от 15 минути
Старши-треньорът на Дженоа Луиджи Ди Канио не скри разочарованието си от резултата и играта на своите възпитаници в снощния мач с Рома в рамките на осмия кръг на Серия А. Както е известно, „грифоните" поведоха с 2:0, но допуснаха пълен обрат и в крайна сметка претърпяха поражение с 2:4.
„Трудно е да обясня резултата. Играта продължава много повече от 15 минути. Когато играеш срещу футболисти от световна класа, трябва винаги да си внимателен. Те могат да вкарат гол от нищото. След второто попадение се отпуснахме, намалихме интензитета в играта си, отслабихме се в защита. Рома не е толкова слаба, както ни се струваше през първите 15 минути и ни наказа. Трябваше да продължим да играем както в началото", заяви Ди Канио за Sky Italia.
- Тоти е все по-близо до завръщане в Рома по настояване на Гасперини
- Рома официално откупи Дониел Мален от Астън Вила
- Рома се завърна в Шампионската лига след победа над Верона
- Рома с огромна крачка към Шампионска лига след победа над Лацио
- Астън Вила подготвя офанзива за Матиас Суле след трансфера на Мален в Рома
- Пауло Дибала намекна за раздяла с Рома
- Рома измъкна драматична победа над Парма
- Грандове от Испания и Англия следят защитник на Рома
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]