Юве със Суперкупата след драма в Пекин (видео)

Ювентус спечели Суперкупата на Италия. Двубоят, който се игра на стадион „Птичето гнездо” в Пекин, противопостави шампионът на страната срещу носителя на Купата. Двата тима завършиха при резултат 2:2 в редовното време.

В 27-ата минута неаполитанците поведоха с гол на Едисон Кавани. Десет минути по-късно Асамоа изравни, а Горан Пандев в 41-ата минута отново даде аванс на Наполи - 2:1. Видал реализира за 2:2 в 72-ата минута и по този начин прати мача в продълженията.

Пандев бе изгонен в 84-ата минута за нарушение в наказателното поле, а съотборникът му Сунига напусна терена за втори жълт картон в 91-ата минута. Това вбеси и Валтер Мадзари, който репликира рефера и моментално бе пратен на трибуните.

В 97-мата минута Пирло центрира от фаул, а Маджо си отбеляза автогол. В 101-вата минута Маркизио беше изведен на добра позиция, но той предпочете да подаде към непокрития Вучинич, който без проблеми оформи крайното 4:2.