Венгер: Съдбата на третото място вече не е в нашите ръце

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер след равенството 3:3 с Норич в мач от 37-я кръг на Висшата лига на Англия призна, че загубените точки на „Емирейтс" са следствие на грешки в отбраната и слабата реализация на головите положения. Както е известно, двата отбора изиграха един запомнящ се мач, чиито резултат обаче може да провали плановете на „артилеристите" за участие в Шампионска лига, тъй като разликата от Тотнъм и Нюкасъл остава две точки, но конкурентите на Арсенал има да изиграят мач повече.

„Изглеждахме ужасно през първото полувреме. Ако смяташ да спечелиш третото място във Висшата лига е недопустимо да играеш по този начин. През второто полувреме играхме по-добре, но грубите грешки в защита и слабата реализация си оказаха влияние. Имахме десет отлични положения за гол! Сега вече съдбата на третото място не е в нашите ръце. Ще се наложи да чакаме резултатите на Нюкасъл и Тотнъм. Сами сме си виновни. А относно ситуацията с падането на Ван Перси в наказателното поле, само ще кажа, че на свой терен въобще не сме били единадесетметрови наказателни удари. Изненадани ли сте? А други отбори имат по десет дузпи", заяви Венгер за ВВС.