Милан продължава да върви уверено към титлата след победа над Парма (видео)

Милан спечели гостуването си на Парма с 2:0 в мач от 28-ия кръг на Серия А. След този успех "росонерите" се затвърждават на върха с 60 точки - със 7 повече от втория Ювентус, но и с мач повече.

В 17-ата минута играчите на Милан получиха право да изпълни дузпа, която Златан Ибрахимович превърна в гол и по този начин откри резултата. В 55-ата минута Емануелсон затвърди успеха на Милан като вкара втория гол в мача. Холандецът тръгна от средата на терена на скорост без да го спре нито един защитник, след това Емануелсон финтира и вратаря Миранте и без проблеми вкара в празната врата за крайното 2:0.

До края на срещата "червено-черните" можеха да направят резултата класически, но Ибрахимович нямаше късмет при удар от фаул.