Победа изкачи Милан на върха в Серия А (видео)

Милан се върна на върха в класирането в италианската Серия „А", след като в среща от 24-ия кръг победи с 3:1 като гост Чезена. След близо половин час игра резултатът бе открит след като Тиаго Силва стреля от фаул, Антониоли изби топката, но тя попадна право на крака на Мунтари, който от метър вкара необезпокояван за 0:1.

Минута по-късно "росонерите" Емерсон с удар от около 25 метра вкара първия си гол в Серия А и по този начин покачи на 0:2. След почивката играчите на Милан направиха резултата класически. В 55-ата минута Абате изведе Робиньо в полето и бразилецът матира Антониоли - 0:3.

10 минути по-късно домакините все пак стигнаха до почетно попадение дело на Пудил в 65-ата минута на срещата. С този успех отборът на Милан събира на сметката си 50 точки, с една повече от втория Ювентус.