Лече громи без Божинов (видео)

Българският нападател Валери Божинов не игра при победата на Лече с 4:1 срещу Сиена в среща от 24-ия кръг на Серия А. Валери, който наскоро бе преотстъпен на Лече от Спортинг, изгледа мача от резервната скамейка. Причината той да не запише и една минута за „джалоросите“ е високата температура, която имаше днес.

Срещата не започна добре за съотборниците на Божинов. Кристиано Дел Гросо откри резултата в полза на гостите от Сиена в 25-а минута. Домакините обаче изравниха чрез Луис Муриел в 32-а минута. След почивката играчите на Лече стигнаха до пълен обрат с попадения на Давид Ди Микеле от дузпа (68), Хуан Куадрадо (82) и Давиде Бривио (90). Минута преди последния гол Лече остана в намален състав след червен картон на Мануеле Блази.

Този успех запази шансовете на Лече за оставане в елита. Отборът сега заема 18-то място.