Милан обърна Удинезе и излезе начело в Серия А

Милан стигна доста трудно до успех като гост на Удинезе в среща от 23-ия кръг на Серия А. "Росонерите" изоставаха в резултата до 77-ата минута, но въпреки това съумяха да реализират два гола и да си тръгнат от "Фриули" с трите точки. С този успех "червено-черните" дори оглавиха временното класиране в първенството на Италия, макар да имат два мача повече от прекия си съперник - Ювентус.

Антонио Ди Натале в 20-ата минута откри резултата в полза на Удинезе след страхотно двойно с Фернандес и хубав завършващ удар - 1:0. Самият голмайстор пропусна на няколко пъти да вкара своя втори гол в срещата. След почивката играчите на Милан заиграха доста по-добре и това все пак даде резултат.

В 77-ата минута Стефан Ел Шаарави отправи силен удар, Ханданович изби, но доста лошо, след което последва добавка на Макси Лопес за 1:1. В 85-ата минута Стефан Ел Шаарави излезе на стрелкова позиция и не сгреши, оформяйки крайното 1:2.