Юве се разправи с Милан и взе надмощие преди реванша

Ювентус победи като гост Милан с 2:1 в среща от 1/2-финалите за Купата на Италия. По този начин "бианконерите" направиха сериозна крачка към класиране в следващата фаза на турнира. Реваншът на "Ювентус стейдиъм" ще се играе на 21 март. Мартин Касерес вкара и двете попадения за "Старата госпожа".

В 11-ата минута Зеедорф стреля, но над вратата. Малко по-късно отново той опита късмета си, но без резултат. Стефан Ел Шаарави направи пропуск няколко минути по-късно. Юве отвърнаха с удар на Марсело Естигарибия, но нямаше шанс пред гола.

След почивката паднаха головете в срещата, а освен това действията на терена като цяло бяха далеч по-интересни. В 53-ата минута Марко Бориело стреля, а Амелия спаси, но при добавката Касерес откри резултата за 0:1.

Играчите на Милан веднага тръгнаха да връщат резултата, но Сторари спаси удар на Златан Ибрахимович. Все пак "росонерите" изравниха в 63-ата минута. Стефан Ел Шаарави с удар от близо вкара за 1:1.

В 84-ата минута Касерес със страхотно изпълнение прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Милан за крайното 1:2.