Юве се добра до нова победа и не отстъпва първото място

Лидера в италианското първенство Ювентус се наложи с 2:1 при домакинството си на Удинезе в среша от 20-ия кръг на Серия "А". Домакините натиснаха своя съперник още в първите минути. Близо до попадения бяха Марсело Естигарибия, Емануеле Джакерини и Алесандро Матри. Първата опасна ситуация пред Буфон бе 16-ата минута, но Абди не успя да преодолее стража на "Старата госпожа".

Двата отбора продължиха с атаките, като повече шансове се откриха пред домакините от Торино. Три минути преди края на първата част Матри откри резултата и даде аванс на своя тим преди почивката.

След подновяването на играта гостите успяха да стигнат до изравнително попадение. В 56-ата минута Антонио Флоро Флорес бе точен за 1:1. Все пак отново Матри реализира втория си гол и втори за отбора, като по този начин оформи и крайния резултат. До края на срещата двата тима продължиха да създават положения, но до нов гол така и не се стигна.