Каляри може да играе домакинските си мачове в Рим или Неапол
Италианският елитен Каляри може да се наложи д играе своите домакински срещи от Серия А на друг стадион, след като местните власти постановиха „Стадио Сант'Елиа" да бъде затворен. Клубът водеше дълга съдебна битка с административното управление на града относно обещанията за строително-ремонтни работи на спортното съоръжение, които така и никога не започнаха.
В крайна сметка Каляри загуби делото, а решението е, че „Сант'Елиа" не могат да се играят срещи, ако стадионът не се ремонтира.
Тази новина със сигурност не е добра за сардинците и техния президент Масимо Челино, който вече е в надпревара с времето да намери друг стадион, където отбора да играе своите домакински мачове. Напълно е вероятно докато трае процедурата по одобряване и лицензиране на новата спортна арена, Каляри да се наложи да изиграе няколко срещи на стадиони на други отбори от Серия А, като най-вероятно това ще бъдат „Олимпико" в Рим и „Сан Паоло" в Неапол.
- Гасперини: Стана по-скоро битка, отколкото футболен мач
- Конте: Изумен съм от енергията на моите момчета
- Спалети: Наполи ни накара да тичаме след тях
- Милан ще се завърне на върха
- Два гола на Хьойлунд помогнаха на Наполи да победи Ювентус
- Лацио спечели само точка срешу Болоня
- Дузпа помогна на Каляри за успех срещу Рома (видео)
- Интер без проблеми срещу Комо, Фиорентина удари на камък със Сасуоло (видео)
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]