Милан излъга Пари Сент Жермен в контрола

Милан победи Пари Сент Жермен с минималното 1:0 в контролна среща, играна в Дубай. Преди да започне срещата треньорът на френския тим, който е и бивш наставник на "росонерите" - Карло Анчелоти не пропусна възможността да си поговори за доброто старо време с Филипо Индзаги и компания.

Още в 4-ата минута резултатът бе открит. Страхотна комбинация между Пато и Ибрахимович завърши с техничен удар с пета на бразилския стрелец за 1:0. Последваха няколко атаки на французите. нене нямаше късмет при няколко опита за удар, а  Антонио Ночерино нацели страничната греда през тази първа част.

Второто полувреме започна без много интрига на терена. Играчите на Милан владееха повече топката до 75-ата минута. Последваха силни минути на играчите на Пари Сент Жермен, но пропуски отново на Нене и отлични изяви на Абиати оставиха резултата непроменен. Напористият Нене все пак успя да вкара топката в мрежата на Милан, но съдията не зачете попадението, тъй като преди това играта бе спряна.