Милан се издъни като гост на Болоня, резултати от Серия А (видео)

Милан и Болоня завършиха наравно при резултат 2:2 в среща от 15-тия кръг на Серия А. По този начин италианските шампиони пропуснаха да изпреварят лидера в класирането Ювентус преди утрешния мач на "бианконерите" с Рома.

Резултатът откри капитанът на Болоня Марко Ди Вайо още в 11-тата минута, а малко след това пък капитанът на Милан Кларънс Зеедорф отново доказа класата си и изравни.

В края на първата част домакините претендираха за дузпа за игра с ръка на Зеедорф, но такава не бе дадена. 11-метров наказателен удар обаче получи тимът от Милано. Това стана 20 минути преди края на двубоя. Звездата на Милан Златан Ибрахимович превърна дузпата в гол.

Радостта на "червено-черните"(които днес играха с бели фланелки и червени гащета) не бе дълга. още в следващата атака Алесандро Диаманти вкара 2:2, като вина за попадението има и вратаря на Милан Марко Амелия.