Класическа Фиорентина разби Рома, Юве също с победа (видео)

Ювентус спечели с 2:0 домакинството си на Чезена от 14-тия кръг на Серия А. С този успех играчите на "Старата госпожа" отново се изкачиха на първото място във временното класиране на италианския шампионат.

Успехът за "черно-белите" не дойде лесно, тъй като резултатът беше открит от завърналия се след наказание Клаудио Маркизио чак в 72-ата минута. Попадението стана факт след хубава комбинация с Артуро Видал. Десетина минути по-късно чилиецът Артуро Видал удвои от дузпа и по този начин оформи крайния резултат.

В друга среща Фиорентина разгроми Рома с класическото 3:0. Освен това "вълците" завършиха срещата и с трима души по-малко.

Жуан получи червен картон в 16-ата минута, а Стеван Йоветич реализира отсъдената дузпа минута след това. Секунди преди почивката Гамберини удвои - 2:0.

Фернандо Гаго си изкара два жълти картона и също беше пратен под душовете. Бившият играч на Реал Мадрид беше последван от Боян Къркич в 85-ата. Испанският национал изпусна нервите си и направи дузпа, която Оливейра превърна в гол.