Конте: Момчетата проявиха характер

Старши-треньорът на Ювентус Антонио Конте бе изключително щастлив след края на снощния двубой с Наполи и заяви, че самоотвержеността на играчите му е помогнала отбора да избегне загубата на „Сан Паоло". Както е известно, двата тима спретнаха истински спектакъл в отложена среща от 11-я кръг на Серия А, като през първото полувреме домакините поведоха в резултата с 2:0, но след почивката „бианконерите" играха много силно и благодарение на попаденията на Матри, Естигарабия и Пепе се добраха до равенството 3:3.

„Момчетата проявиха характер. Без сериозни морално-волеви качества е много трудно да изиграеш подобен мач и да избегнеш загубата. Началото беше трудно, бяхме много податливи на атаките им и се огънахме. Струваше ми се, че сами си създавахме проблемите. Наистина, започнаха много мощно и разликата в края на полувремето можеше да бъде по-голяма. Смятам, че два гола на „Сан Паоло" биха сломили всеки един отбор. Но ние се изправихме благодарение на характера си и аз искам да благодаря на момчетата. Гордея се с тях като, защото играха срещу ярки индивидуалисти и се справиха със задълженията си. Пуснах Симоне на необичайна позиция и той се справи, когато му се отдаде шанс. Вучинич игра срещу Ароника, а Матри против Канаваро", заяви Конте на пресконференция след снощния мач.