Златан се развихри, Милан разгроми Киево

С четири гола през първото полувреме Милан разгроми гостуващия Киево с 4:0 в последна среща от 13-ия кръг на Серия А. Още в първата минута на срещата звездата на "росонерите" Златан Ибрахимович нацели напречната греда, с което стана ясно за намеренията на Милан. Резултата бе открит в 8-ата минута с гол на Тиаго Силва.

Боатенг върна топката към връхлитащия Тиаго Силва, който с хубав удар извън наказателното поле прати топката в ъгъла 1:0. Златан преследваше своя гол №100 и все пак го постигна в 16-ата минута, когато от дъгата пред наказателното поле той хитро прехвърли вратаря Сорентино от трудна позиция, вкарвайки за 2:0.

Алешандре Пато направи резултата калсически в 33-ата минута, а още в 43-ата Ибрахимович оформи крайния резултат 4:0 от дузпа.

С успеха Милан се изкачи на втора позиция с 24 точки, 1 по-малко от лидера Ювентус. Киево е на 10-а позиция с 15 точки.