Милан договори трансфер на бразилски национал
Според информация на Corriere Dello Sport, мисията на спортния директор на Милан Ариедо Брейда приключи успешно. Както е известно, футболният бос излетя миналата седмица за Южна Америка, за да се срещне с ръководството на Коринтианс относно привличането на 23-годишния полузащитник на бразилския клуб Паулиньо, на чиято сметка има и един изигран мач за „селесао". Брейда също така се е срещнал и разговарял с представителя на играча, допълва изданието.
Според Corriere Dello Sport, страните са постигнали договорка относно Паулиньо, който ще премине под наем в Милан, а бразилският клуб ще получи компенсация от 3 милиона евро за раздялата си с 23-годишния футболист. Сегашният договор на полузащитника е до 2013 година, но „росонерите" възнамеряват да изкупят правата му след края на настоящия сезон.
Това ще бъде за Паулиньо своеобразно завръщане в Европа, след като през сезон 2006-07) той защитаваше цветовете на Вилнюс, а следващата година тези на Лодз.
- Гласнер е все по-близо до Милан
- Рафаел Леао е готов да остане в Милан въпреки интереса от Англия
- Манчестър Юнайтед и Милан следят халф на Ботафого
- Романо: Милан не иска Конте, клубът търси треньор с различен стил
- Милан е провел тайна среща с Ираола за треньорския пост
- Сравниха собственика на Милан с Доналд Тръмп след масовите уволнения в клуба
- Лука Модрич напуска Милан след само един сезон
- Милан изкушава Андони Ираола с дългосрочен договор до 2029 година
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]