Официално: Каляри уволни Фикаденти
Италианският Каляри официално обяви, че старши-треньора на отбора Масимо Фиданти е уволнен тази вечер, което означава, че от началото на сезона сардинците ще имат трети наставник. Както е известно, вчера президентът на клуба Масимо Челино отрече слуховете, че той се е ядосал на последните резултати и най-вече от поражението срещу Аталанта в неделя, но ето, че във вторник размаха брадвата и натири от клуба 43-годишният специалист.
„Масимо Фикаденти вече не е треньор на Каляри. Решението бе взето днес. Заедно с треньора, неговите сътрудници Конка, Фулгони и Тофолути също напускат „Рособлу". Каляри Калчо благодари на Масимо Фикаденти и неговия екип за досегашната им работа", се казва в изявление на официалния сайт на клуба.
Фикаденти дойде през август след уволнението на Роберто Донанони, само няколко седмици преди да започне кампанията. За фаворит да поеме овакантения пост се смята бившият наставник на Палермо и Дженоа Давиде Балардини.
- Милан със страхотен обрат срещу Торино
- Гасперини: Стана по-скоро битка, отколкото футболен мач
- Конте: Изумен съм от енергията на моите момчета
- Спалети: Наполи ни накара да тичаме след тях
- Милан ще се завърне на върха
- Два гола на Хьойлунд помогнаха на Наполи да победи Ювентус
- Лацио спечели само точка срешу Болоня
- Дузпа помогна на Каляри за успех срещу Рома (видео)
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]