Роки се оттегли временно от ръководството на съдиите в Италия заради разследване
Ръководителят на съдийството в Серия А и Серия Б Джанлука Роки обяви, че се оттегля временно от поста си, след като срещу него е започнало разследване за предполагаема спортна измама.
Случаят придоби сериозен обществен отзвук, след като прокуратурата в Милано е изпратила официално уведомление, което предизвика напрежение в италианския футбол.
Роки, който отговаря за назначенията на съдиите чрез Италианската асоциация на арбитрите, е взел решението със съгласието на съдийската организация и преди очаквано становище на националния ѝ комитет.
Самият той изрази увереност, че ще излезе невинен от ситуацията и ще запази репутацията си. В изявление Роки подчерта, че очаква да бъде напълно оправдан и да се завърне по-силен.
Временното му оттегляне има за цел да гарантира независимостта и прозрачността на съдийската система по време на разследването, като позволи на компетентните органи да работят без допълнителен натиск.
Разследването продължава, като се очакват нови развития по случая в близко бъдеще.
- Комо се върна в битката за Шампионска лига след успех над Дженоа
- Фиорентина остава под напрежение след нулево равенство със Сасуоло
- Милан договори Сьорлот и постигна устна договорка с Горецка
- Милан - Ювентус: Без победител
- Интер ще прегази Торино
- Анонс на 34-ти кръг на Серия А
- Конте разкритикува Лукаку заради конфликт с Наполи
- Верона и Лече не се победиха в напрегнат сблъсък без голове
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]