Алегри: Бъдещето ми не е тема, важни са резултатите
Старши треньорът на Милан Масимилиано Алегри коментира слуховете за евентуалното си напускане през лятото и подчерта, че фокусът трябва да бъде върху представянето на отбора.
"Ще остана ли? Всички говорят за това — винаги е така. Но най-важни са резултатите: моята кариера говори сама за себе си. Харесва ми да работя и да виждам прогрес. За да се развиваме, трябва да работим върху слабостите си. Не можем да спечелим Шампионска лига за две години, но трябва да имаме амбиции — ако не мислиш за бъдещето, оставаш назад.
Имаме постоянна комуникация с клуба, но първо трябва да определим целите. На трансферния пазар аз давам насоки, а клубът действа. В момента няма смисъл да се говори за това. Следващата среща с ръководството? На 12 юли…“, заяви Алегри пред La Gazzetta dello Sport.
Алегри пое Милан през лятото на 2025 година, а след 32 кръга в Серия А тимът заема трето място с 63 точки.
- Манчестър Юнайтед добави Милан към лятната си подготовка
- Леао е заплашен от наказание за мачове от Мондиал 2026
- Леао разкри причините за трудния си последен сезон в Милан
- Ултрасите на Милан обявиха война на собствениците: Най-лошото тепърва предстои
- Галатасарай изкушава Леао с милиони, Милан иска 60 млн. евро
- Рафаел Леао ще реши бъдещето си след края на Мондиал 2026
- Гласнер остава фаворит за Милан, но Почетино вече има договорка с „росонерите“
- Комо очарова, Интер триумфира, Милан и Юве разочароваха: изминалият сезон в Серия А
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]