Комо е на три точки пред Юве, след погром над Пиза
Комо затвърди мястото си в зоната на Шампионската лига точно преди паузата за националните отбори, след като тимът на Сеск Фабрегас се откъсна на три точки пред Ювентус. Това стана факт след впечатляваща победа с 5:0 над Пиза в мач от Серия А в неделния следобед.
Домакините влязоха в срещата в отлична форма – с четири поредни победи в първенството и шест мача без загуба във всички турнири. В атака отново започнаха Асан Диaо, Хесус Родригес и Анастасиос Дувикас, подкрепени от Нико Пас, докато Пиза направи няколко промени въпреки рядката си победа в предишния кръг.
Началото беше нервно, като и двата отбора допускаха грешки при изнасянето на топката, но именно гостите бяха наказани първи. След подхлъзване на Стефано Морео топката попадна в Асан Диaо, който напредна, премести я на левия си крак и хладнокръвно реализира за 1:0 още в 7-ата минута.
Сенегалският нападател беше в основата и на втория гол. Малко преди изтичането на половин час той проби отдясно и подаде в наказателното поле, където Анастасиос Дувикас с едно докосване удвои преднината на Комо.
Мачът на практика беше решен скоро след почивката. В 48-ата минута Мартин Батурина, появил се като резерва на мястото на контузения Хесус Родригес, се разписа с прецизен нисък удар от границата на наказателното поле – негов шести гол за сезона, като пет от тях са отбелязани през 2026 година.
Пиза все пак опита да реагира и дори стигна до два гола през второто полувреме, но и двата бяха отменени заради засади. Първо резервата Филип Стойилкович беше хванат в нередовна позиция, а малко по-късно негово участие в ситуация доведе до анулиране и на попадение на Хенрик Майстер.
В заключителната част Комо окончателно довърши съперника. Нико Пас се разписа за първи път на "Стадио Синигаля“ от октомври насам, след като засече центриране на Алберто Морено за 4:0. Малко по-късно резервата Николас Кюн проби по десния фланг и върна топката към Макси Пероне, който отблизо оформи крайното 5:0.
Така Комо не просто спечели убедително, а изпрати силно послание в битката за челните места – отборът на Фабрегас вече изглежда като напълно реален претендент за място в Шампионската лига.
- Шефът на Парма призна: освиркванията бяха напълно заслужени
- Алегри на ръба след драмата: Казах на съдията, че ще спра с футбола
- Куеста пое вината след удара по Парма: Първият отговорен съм аз
- Мурич герой за Сасуоло в Торино: Усетих, че ще спася дузпата
- Спалети: Създадохме много, но взимахме грешни решения
- Гросо: Поех риск, но Сасуоло показа смелост в Торино
- Kиву: Не трябва да мислим за грешките на другите
- Анонс на 30-ти кръг на Серия А – срещите в неделя
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]