Нкунку: Франция може да има три национални отбора
Полузащитникът на Милан и френския национален отбор Кристофър Нкунку разкри дали френските играчи на "росонерите“ обсъждат предстоящото Световно първенство. Турнирът ще се проведе от 11 юни до 19 юли 2026 г. в САЩ, Канада и Мексико.
— Често ли френските играчи в отбора на Милан обсъждат предстоящото Световно първенство?
— Не толкова често, защото в момента всички сме фокусирани върху победата с Милан. Световното първенство е след три или четири месеца и ако дадем всичко от себе си за клуба, ще имаме по-голям шанс да влезем в националния отбор.
Когато се контузих (няколко дни преди началото на Световното първенство през 2022 г. - бел. ред.) , бе тъжно. Всеки футболист мечтае да играе на Световното първенство. Сега трябва да работя, за да го осъществя.
Франция е наистина силна. Можехме да имаме три отбора, всеки от които можеше да се бори за победа, защото имаме добре развити футболни школи“, заяви Нкунку.
- Леао отрече конфликт с Алегри
- Леао на кръстопът: напрежение в Милан и интерес от грандове
- Проклятието след ерата на Ибрахимович
- Алегри на ръба след драмата: Казах на съдията, че ще спра с футбола
- Милан се върна на победния път след зрелищно 3:2 над Торино (видео)
- Милан – Торино: „росонерите“ гонят стабилност в битката за второто място
- Бобан разкри: Милан е бил на крачка от Собослай
- Шок в Милан: „росонерите“ са готови да продадат Рафаел Леао
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]