Експерт по съдийство: Дузпата на Милан е извън протокола
Експертът по съдийство Лука Марели е съгласен с протестите на Фиорентина , че инцидентът с дузпата на Милан е бил "извън протокола“ на VAR, защото не е бил "явна и очевидна съдийска грешка“.
Моментът се оказа решаващ не само за мача, но и за цялата таблица на Серия А, тъй като победата с 2:1 изпрати "росонерите“ начело в таблицата за класиране.
Резултатът на "Сан Сиро“ беше 1:1, когато Сантяго Хименес падна, хващайки се за лицето, след като Фабиано Паризи сложи ръка на рамото му. Въпреки че първоначално съдията Ливио Маринели бе разрешил играта да продължи, той бе извикан обратно пред VAR монитора.
След като отново прегледа ситуацията, той реши да отсъди дузпа, която бе реализирана от Рафаел Леао.
Можете да видите видео от инцидента тук.
Фиорентина бяха бесни, посочвайки, че това разширява концепцията за "явна и очевидна грешка“ отвъд нейните граници, а експертът по съдийство на DAZN Italia Марели се съгласи.
"Дори няма истинско дърпане за фланелката, просто ръката на Паризи е на врата на Хименес. Според мен, ако дузпата е отсъдена на терена, тогава може да се чувстваш огорчен, но в крайна сметка трябва да я приемеш.
Ако обаче съдията го види и не отсъди дузпа, тогава просто няма достатъчна причина за преглед на играта на терена. Според мен това отсъждане на VAR бе извън протокола“, заяви Марели.
- Галатасарай иска Рафаел Леао под наем, Милан настоява за постоянен трансфер
- Андреа Пирло: Скандалът около връзките ми с Fonbet е политическа игра
- Фенербахче отрече интерес към Рафаел Леао и Ермедин Демирович
- Фиорентина и Милан искат Франко Мастантуоно под наем
- Съпругата на Модрич иска в Испания
- Лука Модрич ще подпише нов договор с Милан до 2027 година
- Рафаел Леао беше обвинен в сексизъм заради публикация в социалните мрежи
- Лука Модрич остава в Милан до лятото на 2027 година
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]