Дженоа продължи с капитана си
Дженоа официално обяви удължаването на договора си с капитана и мексикански национал Йохан Васкес до юни 2028 г.
Централният защитник е натрупал 108 състезателни участия за клуба, като е отбелязал и шест гола.
Той се присъедини към Дженоа за първи път от Пумас под наем през лятото на 2021 г., като трансферът беше завършен през януари 2022 г. за обща сума от 4 милиона евро.
Имаше и преотстъпен на Кремонезе през кампанията 2022-23, но оттогава той е постоянно в защитната линия на “грифоните".
Васкес бе повишен в капитан този сезон, а веднага след паузата заради националните отбори подписа нов договор, който ще го задържи в отбора от Лигурия до юни 2028 г.
Той има и 36 мача за Мексико на международно ниво, като е допринесъл с един гол за тима си.
Дженоа отпразнува съобщението, като използва прякора му "La Muralla“ (Стената) със снимки в социалните мрежи, на които той полага тухли, и съобщение, в което се отбелязва, че поставя "още една тухла в стената“.
- Ювентус е уверен, че ще привлече Емилиано Мартинес
- Ювентус отряза Арсенал за Кенан Йълдъз
- Комо иска легендата Дани Карвахал за дебюта си в Шампионска лига
- Интер не се отказва от Къртис Джоунс
- Леао разкри причините за трудния си последен сезон в Милан
- Ултрасите на Милан обявиха война на собствениците: Най-лошото тепърва предстои
- Фиорентина се раздели с Паоло Ваноли
- Наполи активира клаузата за Алиссон Сантос
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]