Пирло: Липсваше ни желание през първото полувреме

Андреа Пирло погледна позитивно на нещата след равенството на Ювентус при гостуването на Катания и призна, че в отбора е нямало желание през първата част на двубоя. Резултатът беше открит от нападателя на домакините Гонзало Бергесио именно през първото полувреме, а през втората част Милош Красич направи 1:1, но „Старата госпожа" не съумя да вкара повече голове. Това е второ поредно равенство за Ювентус, като след мача старши-треньора на отбора Конте призна, че футболистите му са играли слабо през първото полувреме.

„Ние загубихме две точки, както се и случи в сряда. Играчите на Катания имаха много по-голямо желание през първото полувреме и това им помогна да се приберат в съблекалните с гол преднина. След това нашето темпо се промени, успяхме да изравним и се опитахме да спечелим и мача - за съжаление не бяхме в състояние. Сега ние ще се подготвим по-добре за следващата среща. Не направих добра игра, защото бях пазен персонално и здраво, затова се движех повече с цел да открия свободни пространства за съотборниците ми. Добре се вписвам в тактиката на мениджъра, защото винаги съм имал много идеи къде да играя с топката - по крилото или напред", обяснява Андреа Пирло.