Милан и Юве преговарят за Влахович
Милан преговаря с Ювентус за трансфера на нападателя на торинския клуб Душан Влахович. Това съобщи журналистът Алфредо Педула на своя уебсайт.
Според източника, първите контакти между двата клуба са се състояли в последните часове. Твърди се, че сръбският футболист е разговарял предварително с треньора на "росонерите“ Масимилиано Алегри. И двете страни биха искали да сключат споразумение, но финансовите въпроси остават важни.
Отбелязва се, че решаващият фактор ще бъде обезщетението, което Ювентус ще трябва да плати на Влахович, ако той се съгласи на намаление на заплатата, за да премине в Милан. Ако нападателят е доволен от тези условия, страните могат да се споразумеят плащането на останалата част от заплатата по настоящия договор в размер на 12 милиона евро да бъде разпределено за по-дълъг период.
Очаква се трансферната сума да бъде поне 18-20 милиона евро и може да включва и бонуси.
В 44 мача от последния клубен сезон Влахович отбеляза 17 гола и направи пет асистенции. Според интернет портала Transfermarkt стойността на футболиста е 35 милиона евро.
- Новият стадион на Милан и Интер: модерност без душата на „Сан Сиро“?
- Леао отрече участие в скандал с проституция
- Калафиори, Леао, Бастони и други се забъркаха в скандал със сексуални услуги
- Рабио донесе минимален успех на Милан, росонерите излязоха втори
- Милан търси стабилизация срещу заплашения от изпадане Верона
- Алегри: Бъдещето ми не е тема, важни са резултатите
- Алегри може да напусне Милан след края на сезона
- Милан се срина срещу Удинезе у дома (видео)
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]