Рома се издъни в края на мача, вълците не успяха да бият Сиена (снимки)

Рома отново не успя да постигне първата си победа през новото първенство в италианската Серия „А”. "Вълците" завършиха наравно 1:1 със Сиена на своя стадио „Олимпико” в Рим. Домакините създадоха повече голови положения и водеха в резултата до 88-ата минута, когато гостите успяха да вкарат изравнителното попадение.

Още в 6-ата минута на срещата играещата легенда на Рома Франческо Тоти пробва удар, но топката мина встрани от вратата на гостите. Играчите на Сиена отвърнаха с удар с глава на Франко Бриенца, но за негово съжаление топката бе изчистена. Последваха силни минути за "римляните", като в 18-ата минута Марко Бориело пропусна да се разпише.

Така се стигна до 25-ата минута, когато Пабло Даниел Освалдо откри резултата - 1:0, а с асистенция се отчете Бориело. 4 минути по-късно гостите имаха шанс за попадение чрез Емануеле Калайо, който стреля, но ударът му не попадна в целта. Малко преди края на първата част Тоти направи нов пропуск за Рома.

След почивката гостите направиха всичко възможно, за да си тръгнат поне с точка от Рим. Пабло Гонсалес, Франческо Болзони и Андреа Роси нямаха шанс пред гола. За Рома пропуски направиха Тоти, Борини и Миралем Пянич.

Все пак две минути преди края на мача Роберто Витиело изравни резултата, като преди това Франко Бриенца нацели гредата. По този начин двата тима си разделиха по една точка.