Гасперини информира босовете на Аталанта за напускането си
Старши -треньорът на италианския Аталанта Джан Пиеро Гасперини е взел окончателно решение да напусне поста си, съобщава журналистът Матео Морето в социалната мрежа X (бивш Twitter).
Според източника, 67-годишният специалист вече е уведомил ръководството на клуба за напускането си, въпреки че договорът му е валиден до лятото на 2026 година.
През февруари Гасперини заяви, че няма намерение да подновява договора си, но не уточни дали ще остане в клуба до края на настоящия сезон. Наскоро се появиха съобщения, че Аталанта е заинтересована да задържи треньора, но Рома предлага на Джан Пиеро договор до 2028 г. със заплата от 5 милиона евро годишно.
Гасперини е начело на Аталанта от 2016 г., като през това време отборът спечели Лига Европа през 2024 г. В края на настоящия сезон клубът зае третото място в Серия А, като през целия сезон се бореше за шампионската титла.
- Паоло Малдини е фаворит за технически директор на Италия, чакат отговора му
- Милан оценява Рафаел Леао на 60-70 милиона евро
- Американска компания придоби 80% от Фрозиноне след завръщането на клуба в Серия А
- Ювентус продаде младия Джовани Дафара на Парма
- Алесандро Диаманти пое Чезена
- Фиорентина привлече бразилския талант Виери Сантос от Гремио
- Лацио обяви операция на Густав Исаксен
- Интер удължи договора на Хенрих Мхитарян до 2027 година
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]