Кардинале: Казаха ни, че сме луди, когато купихме Милан
Собственикът на Милан Джери Кардинале говори за покупката на италианския клуб, а освен това говори и за бизнес потенциала на "росонерите".
"Когато купихме Милан, много собственици на американски спортни отбори ми се обадиха и ми казаха "Ти си луд“. Те ми казаха, че "е невъзможно да се прави бизнес в Италия“ и "не е възможно да се правят пари“. Повечето хора, които инвестират в спортни клубове, го правят, защото са емоционално въвлечени в процеса. Те дават приоритет на спечелването на шампионата над всичко останало и това често ги кара да правят грешката да мислят, че харченето на твърде много за отбор от звезди е линейно свързано с победата. Но това е най-лошото нещо, което можете да направите като инвеститор.
Купихме Милан за сума, която е 3.6 пъти доходите на клуба. Новите собственици на Челси купиха клуба си за седем пъти повече от печалбата му, включително плащания. Вярвам, че Милан има потенциала да стане компания на стойност 5 милиарда евро“, заяви Кардинале, цитиран от Milan News.
- Барселона не се отказва от Рафаел Леао, но търси по-изгодна сделка
- Рафаел Леао: Диого Жота ни помогна
- Леао: Искаме да спечелим Световното първенство заради Роналдо
- Милан оценява Рафаел Леао на 60-70 милиона евро
- Милан счупи трансферния си рекорд с привличането на Гонсало Рамош
- Рафаел Леао: Единството ще ни помогне да постигнем успех на Мондиал 2026
- Милан е на крачка от трансфера на Гонсало Рамош
- Милан започва нова ера! Масимо Калвели е новият изпълнителен директор на „росонерите“
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]