Ювентус обяви за загуби от близо 200 млн.
Ювентус обяви, че клубът е на загуба от 199,2 милиона евро през последната финансова година, но намали дълговете си с едва 100 милиона евро след приключването на годишното събрание на акционерите на клуба в четвъртък.
265 акционери присъстваха в Торино в четвъртък, както и няколко високопоставени ръководители на "бианконерите“, включително президентът Джанлука Фереро, главният изпълнителен директор Маурицио Сканавино и легендата на клуба Джорджо Киелини, който наскоро се завърна в клуба като ръководител на футболните връзки с институциите.
Бюджетът на Ювентус за 2023-24 г. беше одобрен с 99,2% от присъстващите акционери.
Клубът потвърди загуби от 199,2 милиона евро за миналия сезон. Сканавино даде да се разбере, че клубът е намалял с около 130 милиона евро по отношение на приходите поради неучастието им в Шампионската лига или друго европейско състезание през миналия сезон.
Действителните общи приходи на клуба бяха около 395 милиона евро през 2023-24 г., които се очаква да се увеличат през следващата година след завръщането на Юве в Шампионската лига.
Също така беше потвърдено, че дълговете на клуба в момента възлизат на около 242 милиона евро, което е по-малко от едва 100 милиона евро в сравнение с цифрата от миналата година, която беше 329 милиона евро.
- Ювентус – Дженоа: „Грифоните" ще затруднят "бианконерите"
- Само един стадион в Италия е готов да приема мачове от Евро 2032
- Италиански грандове ще играят контроли в Австралия през август
- Ювентус, Интер и Рома в битка за Хьойберг
- Ясна е позицията на Лева на фона на слуховете за Юве
- Ювентус се насочва към Коне от Сасуоло
- Юве готви удар с Левандовски
- Консейсао: Вече съм в голям клуб и съм щастлив в Ювентус
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]