Успех за Рома при дебюта на Иван Юрич на треньорския пост

F.

Артьом Довбик записа гол и асистенция, а Рома спечели с категоричното 3:0 срещу Удинезе в дебюта на Иван Юрич на треньорския пост в столичния тим. Това бе първа победа за сезона в италианското първенство по футбол за "вълците", които през седмицата освободиха Даниеле Де Роси.

Дните преди мача преминаха в поредица от скандали между ръководство и фенове, които негодуваха от уволнението на легендата. В резултат на това, ултрасите влязоха на стадиона след половин час игра, пропускайки гол на Артьом Довбик за 1:0 в 19-ата минута.

След полувремето за Рома се разписаха още Пауло Дибала и Томазо Балдандзи, които бяха точни за крайното 3:0.

Така Рома се се изкачи на девето място в класирането с шест точки, а Удинезе се смъкна на трета позиция със сбор от десет.