Удинезе измъкна победата, връщайки се от 0:2

Днес, 16 септември, се проведе мачът от 4-ия кръг на италианското първенство, в който се срещнаха Парма и Удинезе.

Днес, 16 септември, се проведе мачът от 4-ия кръг на италианското първенство, в който се срещнаха Парма и Удинезе. Отборите играха на стадион "Енио Тардини" в Парма. Срещата завърши с волева победа за гостите – 3:2.

Във втората минута защитникът на Парма Енрико дел Прато откри резултата. В 43-ата минута преднината бе увеличена от нападателя на домакините Анге-Йохан Бони. В 49-ата минута играчът на Удинезе Лоренцо Лука намали разликата. В 69-ата минута нападателят Флориан Товин изравни резултата. В 77-ата минута Флориан Товин отбеляза дубъл и оформи крайния резултат в мача - 3:2.

В момента Удинезе е на първо място в класирането на италианското първенство. Отборът събра 10 точки в четири мача. Парма спечели четири точки и е на 12-о място.