Милан победи Барса с дузпи

F.

Милан победи Барселона в приятелски мач след изпълнението на дузпи. Срещата, играна на стадион "M&T Bank", завърши 2:2 в редовното време.

Милан започна много и вкара два гола във вратата на Марк-Андре тер Стеген в рамките на 15 минути. Пулишич намери връхлитащия Йович на далечната греда и сърбинът засече подаването за 1:0. Не след дълго Рафа Леао изведе Пулишич и той изненада Тер-Стеген от много малък ъгъл - 2:0.

Отговорът на Барселона дойде в 22-ата минута. Рафиня напредна през центъра и комбинира с Левандовски, който залъга съперник и технично стреля в долния ляв ъгъл на вратата.

Барса успя да изравни в 58-ата минута, когато Пау Делгадо поднесе топката на крака на Левандовски - 2:2.

В края темпото поспадна и логично се стигна до равенство и изпълнение на дузпи. Те започнаха с два пропуска на Исмаил Бенасер и Жул Кунде. Давиде Калабрия бе точен за "росонерите", които изпълняваха първи. 17-годишният Ким Казанова също не бе точен. Ноа Окафор реализира, а Марк Бернал вкара първа дузпа за Барса. Последва лошо изпълнение от Пиер Калулу. След това видяхме 4 поредни успешни дузпи - Тони Фернандес и Витор Роке бяха точни за каталунците, а Ясин Адли и Кевин Дзероли за Милан. Решителният пропуск бе дело на Микаил Файе.