Гатузо може да оглави Палермо
Бившият защитник на Италия Дженаро Гатузо е един от кандидатите да замени Еудженио Корини като мениджър на Палермо. Това съобщи журналистът Николо Шира в социалната мрежа X (преди Twitter).
Последното място на работа на италианския специалист бе френският Марсилия, който той оглавяваше от септември 2023 г. до февруари 2024 г. Преди това Гатузо бе старши- треньор на Валенсия (юли 2022 г. - януари 2023 г.), Наполи (2019-2021 г.), Милан (2017-2019 г.).
Припомняме, че в момента Палермо играе в италианската Серия В. След 31 кръга от тази надпревара подопечните на Корини спечелиха 49 точки и са на шесто място, на 16 точки зад водещия Парма.
- Донарума със сълзи след провала: Италия пропуска трето поредно световно първенство
- Галиани: Проблемът на Италия е в Серия А, не само в националния отбор
- Матео Ренци: Провалът е знак за разпада на футбола в Италия
- Албертини: Нужнo е „прераждане“, не паника
- Ясна е позицията на Лева на фона на слуховете за Юве
- Партизан продаде Андрей Костич на Милан
- Наполи заплаши Лукаку с дисциплинарни мерки
- Лукаку разкри за труден сезон: контузии и лична загуба го извадиха от ритъм
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]