Фурлани: Мейнян иска да не говорим, а да се борим срещу расизма
Изпълнителният директор на Милан Джорджо Фурлани говори за състоянието на вратаря на росонерите Мик Мейнян, след като той бе подложен на расистки обиди по време на последния мач от 21-ия кръг на италианското първенство с Удинезе (2:3).
"Мик се справя добре, той иска всички да спрем да говорим и наистина да направим нещо. Не трябва да забравяме срамните и отвратителни събития от изминалата седмица. Ние винаги обръщаме голямо внимание на тези проблеми. Не искам хората да забравят за това и просто да продължат да играят. Заедно с компетентните власти, други отбори и Серия А трябва да променим нещо“, заяви Фурлани, цитиран от Football Italia.
Припомняме, че французинът се оплака на съдията от расистки обиди по негов адрес от фенове на Удинезе. Играчът отиде до трибуната, без да иска да продължи играта, но съотборниците му го убедиха да се върне. Срещата бе спряна за пет минути и след това продължи.
- Партизан продаде Андрей Костич на Милан
- Леао отрече конфликт с Алегри
- Леао на кръстопът: напрежение в Милан и интерес от грандове
- Проклятието след ерата на Ибрахимович
- Алегри на ръба след драмата: Казах на съдията, че ще спра с футбола
- Милан се върна на победния път след зрелищно 3:2 над Торино (видео)
- Милан – Торино: „росонерите“ гонят стабилност в битката за второто място
- Бобан разкри: Милан е бил на крачка от Собослай
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]