Мейнян: Приказките вече не помагат
Френският вратар на Милан Мик Мейнян говори за инцидента, заради който реферът трябваше да прекрати мача от Серия А с Удинезе (3:2).
"Още в началото, когато играех с топката, чух някой да имитира маймуна. Не казах нищо, но вторият път, когато тръгнах след топката, ги чух отново. Казах на четвъртия съдия и на резервната си скамейка какво се случи. Казах им, че не можем да играем така. Това не се случва за първи път. Трябва да им се каже, че това, което правят, е грешно. Не става въпрос за всички фенове, някои от тях просто искат да аплодират отбора си, което е нормално, но това надхвърля всякакви граници.
Трябва да имаме строги санкции, защото приказките вече не помагат. Тези "фенове", които го правят, да си стоят вкъщи и да спрат да идват на стадиона. Когато обичаш футбола, искаш да дойдеш на стадиона и да подкрепиш отбора си, да научиш децата да обичат футбола. Срамно е, когато децата са там със семействата и приятелите си и виждат това“, заяви Мейнян.
Този сезон Мейнян изигра 25 мача за клуба във всички турнири, в които допусна 31 гола и запази суха мрежа в девет мача.
- Милан загуби от Лацио и отпадна от Купата на Италия
- Милан преговаря с Левандовски
- Милан се насочи към 18-годишен нападател на Анже
- Милан победи Лацио с решаващ гол на Леао (видео)
- Милан – Лацио: „Х“-ът е задължителен
- Капело: Милан има проблем, но Алегри ме забавляваше
- Юве и Милан се интересуват от Бернардо Силва
- Рабио: Модрич ме изумява с желанието си да играе всеки ден
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]