Паладино може да замени Моуриньо
Рома проучва потенциални варианти за замяна на Жозе Моуриньо с любимеца на клуба Рафаеле Паладино, съобщава Calciomercato.com. В момента той е начело на Монца.
Паладино е на 39 години и е най-младият треньор в Серия А. Той работи в Монца от 2022 г. (пое ръководството от 7-ия кръг), а през миналия сезон отборът му се превърна в едно от откритията. Монца завърши сезон 2022/2023 на 11-а позиция, въпреки че с Паладино клубът спечели 51 точки в 32 мача, а това е шесто място в този период.
Този сезон Монца е на девето място, зад Рома, който е на пето място, само с три точки: 18 точки срещу 21. Моуриньо е критикуван за неизразителен футбол. По-рано се появи информация, че португалският треньор е отказал изгодни оферти от Саудитска Арабия. Той обаче се интересува от варианта да работи с бразилския национален отбор.
Ако Паладино напусне Монца, клубът ще обмисли покана към Алберто Джилардино от Дженоа.
- Анонс на 28-ми кръг на Серия А
- Кошмар за Рома: Дибала ще отсъства поне 45 дни
- Гасперини: Бяхме твърде пасивни
- Спалети: Живея за четвъртото място и вярвам, че ще го постигнем
- Консейсао: Ювентус заслужаваше победата
- Ювентус измъкна драматично 3:3 срещу Рома след късен обрат
- Рома – Ювентус: Без победител
- Италиански сблъсък на 1/8-финалите в Лига Европа
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]