Роналдо ще съди Ювентус
Саудитският нападател на Ал Насър Кристиано Роналдо реши да съди италианския Ювентус за неизплащане на заплати по време на пандемията, съобщава La Gazzetta dello Sport.
Според източник, португалецът иска да получи 19.9 милиона евро от бившия си клуб, които бяха замразени по взаимно съгласие по време на карантината. Кристиано вече се е свързал с прокуратурата в Торино.
Ювентус направи две маневри на заплатите по време на пандемията от COVID-19 - през 2020 г. и 2021 г.: първата бе колегиална и засягаше целия отбор плюс треньора, а втората бе обсъдена индивидуално с всеки играч. Сезонната заплата на Кристиано Роналдо в италианския клуб бе 31 милиона евро след данъци.
38-годишният футболист игра за Ювентус от 2018 до 2021 година. През това време той участва в 98 мача и отбеляза 81 гола.
- Спалети: Труден мач
- Ювентус не сбърка срещу Бенфика
- Палас иска 35 млн. за Матета
- Ювентус ще излъже Бенфика
- Матета поиска в Ювентус
- Ювентус загуби делото срещу Роналдо
- Ман Юнайтед проявява интерес към защитник на Юве
- Каляри шокира Ювентус (видео)
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]