Наполи купи Симеоне
Наполи купи 27-годишния нападател Джовани Симеоне от Верона, съобщава Calcio Napoli 1926.
Според източника, сумата на сделката ще бъде €12 млн. Ръководството на "партенопеите" сметна за целесъобразно да продължи сътрудничеството с аржентинския нападател и одобри откупуването на футболиста, което бе предвидено в договора за наем.
Припомняме, че Симеоне играе за Наполи от август миналата година под наем. През сезон 2022/2023 аржентинският нападател има 33 мача за неаполитанци във всички турнири, в които отбеляза девет гола и една асистенция. Приблизителната цена на футболиста според интернет портала Transfermarkt е 15 милиона евро.
По-рано се появи информация за желанието на неаполитанския клуб да задържи лидера на атаката си в отбора - Виктор Осимен.
- Наполи направи крачка към място в Шампионска лига
- Наполи преследва място в топ 4 срещу Торино
- Лукаку: Голът след девет месеца бе емоционален момент
- Конте: Това е сезон, който ще нося със себе си
- Лукаку герой в 96-ата минута след драма и автогол на Хьойлунд
- Реника обвини Конте за вълната от контузии в Наполи
- Жена намушка съпруга си след скандал по време на мач на Наполи
- Бивш съдия: Не разбирам защо отмениха гола на Наполи
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]