Ювентус поздрави Наполи за титлата


Ювентус поздрави Наполи за спечелването на шампионата на Италия.
"С толкова много комплименти, получени в миналото, не можахме да се сдържим. Поздравления за Наполи за третото им Скудето!“, съобщи пресслужбата на торинците.
Припомняме, че в мача от 33-ия кръг на Серия А между Наполи и Удинезе бе записано равенство 1:1. Този резултат бе достатъчен за тима на Лучано Спалети да спечели предсрочно шампионата за трети път в историята си.
Имайте предвид, че това е първото Скудето на Наполи от 32 години. Последният път, когато неаполитанци спечелиха Серия А бе през сезон 1989/1990.
Общо неаполитанците са спечелили четири трофея от 1990 г. насам (три Купи и една Суперкупа на Италия). Отборът бе най-близо до шампионската титла през сезон 2017/2018. Тогава Наполи, под ръководството на Маурицио Сари, отбеляза 87 точки и завърши втори, губейки с четири точки от Ювентус.
- Юве наруши мълчанието си за Калво и Вила
- Антони може да се озове в Юве
- Стана известно кого Юве иска да назначи за старши -треньор
- Защитник на Ювентус е наказан до края на сезона
- Тонали остава приоритетната цел на Юве
- Драма на „Олимпико“: Ювентус не устиска с намален състав срещу Лацио (видео)
- Лацио – Юве: Един момент ще реши изхода на мача
- Болоня и Юве завършиха наравно