Юве може да загуби още 25 точки
Ювентус рискува да загуби още 15-25 точки поради делото за финансова измама на клуба, според Calcio e Finanza.
Отбелязва се, че на 19 април ще се проведе заседание, на което съдът ще разгледа жалбата на Ювентус срещу решението за отнемане на 15 точки по въпроса за фиктивните капиталови печалби. След това клубът ще се изправи пред съда по дело за измама с изплащане на заплати на играчи, както и плащания на агенти. Обвинителят настоява и за преглед на съмнителни партньорски споразумения, сключени от Ювентус. Процесът по този въпрос обаче ще се състои в края на 2023 г.
Ако съдът признае Юве за виновен в нови дела, клубът може да загуби от 15 до 25 точки. Така общото наказание може да бъде отнемане до 40 точки в класирането.
След наказанието Ювентус е на седмо място в класирането на Серия А с 41 точки от 27 кръга.
- Ювентус продаде младия Джовани Дафара на Парма
- Барселона обмисля размяна с Ювентус за Камбиасо
- Ювентус набеляза Омар Мармуш за подсилване на атаката
- Мерих Демирал: Това е най-разочароващият мач в кариерата ми за националния отбор
- Ювентус привлече окончателно Джакомо Фатиканти
- Капело съжалява: Меси ми се изплъзна в Ювентус
- Мартинес иска трансфер в Ювентус
- Ювентус е уверен, че ще привлече Емилиано Мартинес
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]