Разочароваща загуба за Рома срещу Кремонезе

F.

Кремонезе записа историческа първа победа в елита на Италия, спечелвайки домакинството си на Рома от 24-ия кръг на Серия А с 2:1. В началото на месеца отборът от Кремона победи Рома с 2:1 като гост в мач от 1/4-финалите на Купата на Италия, а сега отново постави тима на Жозе Моуриньо на колене.

Домакините поведоха в резултата в 17-ата минута, когато Емануеле Валери подаде към Франк Цаджут, който с шут от границата на наказателното поле не остави шансове на Руи Патрисио.

Секунди след началото на второто полувреме Жозе Моуриньо бе изгонен заради реплики срещу съдията Марко Пичинини.

Леонардо Спинацола изравни в 71-ата минута, а Даниел Чофани се разписа от дузпа в 83-ата минута. С това поражение тимът на Моуриньо остана с 44 точки на 5-ата позиция – на една зад 4-ия Лацио.

Кремонезе пък събра 12 точки след първата си победа за сезона в Калчото. Воденият от Давиде Балардини отбор вече е 19-ти в класирането, пращайки Сампдория на последната позиция.