Рома спаси точката срещу Милан

F.

Гол на Тами Ейбрахам в добавеното време донесе равенството 2:2 на Рома като гост на Милан в среща от 17-ия кръг, нанасяйки удар на надеждите на шампионите да запазят титлата в Серия А.

Милан изглеждаше краен победител, след като водеше с 2:0 до 77 минута. Пиер Калулу откри резултата за тима в 30-ата минута, а 13 преди края резервата Томазо Побега отбеляза второто попадение.

Играчите на Рома нямаха сериозен шанс пред вратата на съперника през първите 80 минути, но само в рамките на пет в края успяха да стигнат до точката.

Рожер Ибанес с мощен удар с глава намали изоставането на тима на Жозе Моуриньо в 87-ата минути, а в третата на добавеното време Тами Ейбрахам направи 2:2 на "Сан Сиро".

След равенството Милан е на трета позиция в класирането и загуби ценни точки в битката за титлата. Тимът остава на седем точки зад лидера Наполи, след като фаворитите за Скудетото победиха с 2:0 като гост Сампдория по-рано в неделя. Рома е на шеста позиция с 31 точки.