Кардинале: Милан е гранд, но не е достатъчно осребрен
Новият собственик на Милан Джери Кардинале говори за клуба.
"Милан е спящ гигант. Мисля, че ако погледнете позицията му в света като марка в европейския футбол, той е един от най-големите. И не е достатъчно осребрен.
Ако погледнете разликата между Англия и Испания, Ла Лига и Серия А, също има огромна възможност за по-нататъшна работа от гледна точка както на Милан, така и на Серия А.
Не мисля, че трябва да има разлика три към едно между медийните печалби на Висшата лига, Ла Лига и Серия А. Ако погледнете качеството на футбола в Серия А, погледнете общата пазарна стойност на играчите в лигата, това е наравно с Ла Лига.
И все пак разликата в медийните приходи е две към едно, а в сравнение с Висшата лига - три към едно. Това може да се промени към по-добро“, заяви Кардинале.
- Милан загуби от Лацио и отпадна от Купата на Италия
- Милан преговаря с Левандовски
- Милан се насочи към 18-годишен нападател на Анже
- Милан победи Лацио с решаващ гол на Леао (видео)
- Милан – Лацио: „Х“-ът е задължителен
- Капело: Милан има проблем, но Алегри ме забавляваше
- Юве и Милан се интересуват от Бернардо Силва
- Рабио: Модрич ме изумява с желанието си да играе всеки ден
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]